Sprawy bieżące!

Chciałbym przedstawić Państwu kilka spraw bieżących:

1. Nasz klub staje się coraz bardziej znaną marką w województwie, a także w Polsce. Chłopcami z naszej akademii interesują się akademie klubów występujących w ekstraklasie, a także inne topowe akademie w Polsce. Nasi zawodnicy grają w pierwszych ligach wojewódzkich. Poszczególni zawodnicy są także powoływani do reprezentacji wojewódzkich. Chcemy iść śladem najlepszych akademii i stawać się coraz bardziej profesjonalnym klubem. Obiekty w Swarzędzu zostały wyposażone w oświetlenie i inne rzeczy sprzyjające młodym adeptom piłki nożnej w ich rozwoju; zatrudniono trenera edukatora z WZPN -u jako naszego koordynatora sportowego. Robimy wszystko by rozwój chłopców był jak największy- to rozwój, a nie wynik jest dla mnie najważniejszy. Poprzez rozwój właśnie rodzi się wynik. Poprzez rozwój rodzi się drużyna! Rozwój ten zachodzi na wielu płaszczyznach. Zarówno sportowym jak i wychowawczym. Mówiąc o aspekcie wychowawczym, myślę także o utożsamianiu się zawodnika z klubem. Chcemy wpoić zawodnikowi tradycję Unii (w końcu to jeden z najstarszych klubów w Wielkopolsce). Wiemy także, że mimo trudności i niezgodności wiele mu zawdzięczamy i bezwarunkowo kochamy. My jako trenerzy chcemy podnosić umiejętności młodych piłkarzy, co udaje się na wielu płaszczyznach. Chcąc dorównać najlepszym akademiom chcemy ujednolicić strój treningowy. Dlatego proszę, by następne zamawiane przez państwa koszulki miały kolor niebieski lub szary! Chcemy by cała akademia miała jednakowy wygląd. Jest to także uproszczenie dla nowych zawodników, którzy przychodzą do klubu i mogą zakupić koszulki w tym kolorze.

2. Kolejna sprawa to profesjonalizm zajęć treningowych oraz meczów. Trener decyduje o procesie kształcenia oraz sposobie grania drużyny. Muszą państwo uwierzyć, że każdy trener chce dla swojej drużyny jak najlepiej. Dlatego proszę o brak komentarzy oraz podpowiedzi podczas meczów. Takie podpowiedzi źle wpływają na chłopców, co wiele razy mi komunikowali. Cenię Państwa doping i zaangażowanie w mecze i to taka postawa kształtuje pozytywne emocje u chłopców, podpowiedzi dotyczące gry lub kłótnie z trenerami innych drużyn- niekoniecznie. :)

3. Mecz z Akademią Reissa Konin został przełożony z niedzieli 1.10.2017 na środę 04.10.2017 na godzinę 18:30.

Pozdrawiam i oby nasi chłopcy rozsławiali nasz klub jak najgłośniej,

Krzysztof Stępiński